• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ekara.alsu
  • https://www.twitter.com/ekaraalsu

Ameliyatlarda Vücüt Sıcaklığının Ayarlanması

Cerrahi Müdahalelerde Anestezi altında Vucut Sıcaklığının Ayarlanması

   Bilindiği gibi sıcakkanlı canlıların vücut sıcaklıkları 37 derece civarındadır.    

   Çevre şartları belirli bir bant içinde kalarak değiştiğinde de canlılar sinir sistemlerinin gayri iradi çalışmasıyla beden sıcaklığını oldukça hassas bir şekilde sabit tutarlar.

   Oysa cerrahi müdahaleler sırasında alınan narkotik ilaçların sinir sistemini etkileyerek bu işlevi layıkıyla yapmasını engellediği bir gerçektir.

    Hayvanlar üzerinde yapılan testlerde narkoz almış hayvanların vücut sıcaklığı rektal yolla ölçülmüş ve 5 dereceyi aşan düşmeler tespit edilmiştir. Yine bu çalışmalarda görülmüştür ki böylesi durumda vücut sıcaklığı çevre şartlarının etkisi altında kalmaktadır.

   Hipotermi denen ve önlem alınmadığında öldürücü olan bu durum çok önemlidir.

   Üstelik bu durum sadece ameliyat esnasında değil, uygun olmayan çevre koşullarında uzun süre kalmış sağlıklı canlılarla, bazı ilaçları kullanan yaşlıları normal yaşantılarında da etkilemektedir.

    Ameliyat ortamlarının steril olması, ekibin rahat çalışabilmesi gibi nedenlerle ortam sıcaklığının normal çevre şartların

   ALSU – Pheater serisi “Hassas Sıcaklık Kontrollü” ameliyat masaları için üretilmiş ısıtıcılar hipotermi riskini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

   Paslanmaz çelik ameliyat masası üzerinde yatan canlı en fazla ısıyı masaya vermektedir. Çünkü katı cisimlerle temastaki ısı transfer katsayısı, havayla temasta ki katsayıdan çok büyüktür. Dikkat edilirse tüm canlıların yere bastıkları alan vücutlarının geri kalanına göre çok küçüktür. Çünkü üşüme katı cisim teması olan ayakta başlamaktadır. Eskiler “ayağı sıcak olan çok yol kat eder” derlerdi.

   İşte ameliyat masası üzerine yerleştirilen hassas sıcaklık kontrollü “Yaşam Sıcaklığı Ünitesi” üzerinde canlı ameliyat edildiğinde ve daha sonra uyanma devresinde de kullanıldığında vücut sıcaklığı hekimin isteği doğrultusunda ayarlanmakta ve hipotermi riski ortadan kaldırılmaktadır. Yine yapılan deneyler göstermiştir ki uygun sıcaklıklarda anesteziden çıkma süresi kısalmakta beden normal fonksiyonlarına daha çabuk kavuşmaktadır.

    0,1 derece hassasiyetle ayarlanan ısıtıcılarımız taşınabilir cihazlardır ve çalıştırmak için sadece bir prize ihtiyaç vardır. 5cm. hatveyle boydan boya yerleştirilmiş ısıtıcılar sayesinde panel çok kısa sürede kullanım sıcaklığına erişmektedir. Sarfiyatı son derece az olup, yok denecek kadardır.

   Veteriner hekimlerimizin amaliyat masalarına uygun istedikleri ebatta imal edilen ısıtıcı panellerimiz ayrıca nano teknoloji uygulanarak anti bakteriyal hale de getirilebilmektedir.

   Veteriner hekimler ALSU Yaşam Sıcaklığı Panellerini bir kere kullandıklarında bir daha asla onsuz yapamamaktadırlar.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret109279
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33925.3606
Euro6.08656.1109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 12° 7°
Saat
ALSU Elektrikli Aletler

Şirketler Şirketler