• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ekara.alsu
  • https://www.twitter.com/ekaraalsu

Kış Kapıda Yağmurlar yolda

Kış kapıda, yağmurlar yolda
Çamaşırlar nasıl kurutulacak?
   Yazın asılarak kısa sürede kurutulan çamaşırlar, havaların bozmaya başlamasıyla birlikte ev hanımlarına sıkıntılı anlar yaşatmaya başlayacak.
Tüketici, üreticinin halinden anlar mı?
   Nasıl ki mutfaksız, yatak ve oturma odasız, banyosuz bir ev düşünemiyorsak aslında her evin bir de çamaşır yıkama ve kurutma odası olsa fena mı olurdu?
   Yemek-içmek, dinlenmek günlük ihtiyaçlarımız arasında da "çamaşır" değil mi? Yoksa "erkekler" genelde bu sorunun tüketici tarafında yer aldığı için mi nasıl "temiz çamaşır" üretildiğini hiç düşünmezler?
   Hanımlara bu konu da üretici firmalar yardımcı olmaya çalışıyor.
   Ürettikleri çamaşır kurutma makinaları hem sorunu çözüyor ama aslında yeni sorunlar da ortaya çıkarıyor.
   Evet, kısa sürede çamaşırı kurtutmaları özellikle çalışan hanımlar için büyük avantaj.
   Edinim fiyatının yüksek olması da sosyal statü göstergesi olması bakımından ayrı bir avantaj.
    Ama ya yarattığı yeni sorunlar?
   Tekrarlayalım edinim fiyatı çok yüksek. Enerji gideri çok, kullanım maliyet fazla. Dar ve orta gelirli aileler için yeni bir yük. 100-110 metre kare evlerde bşr de onun için yer tahsis etmek lazım.
   
Kurutma sırasında çok yüksek devirde çalışması çamaşırların hırpalanmasına neden oluyor, orası- burası deforme oluyor, çamaşır kullanma ömrü dramatik şekilde kıasalıyor. Üstelik kurutma işlemi bittiğinde çamaşırları asmazsanız  buruş-kırış olup ütü zahmetini ve maliyetini arttırıyor.
   Açık havada kurutulmul çamaşırın mis gibi kokusuna ulaşmanız da imkansız.  Onun için bazı üreticiler parfüm kullanılmasını öneriyor.
   Çaresiz ev hanımları klasik yönteme başvuruyor ve asarak kurutmaya başlıyorlar.
ALSU firması ev hanımlarına çamaşır kurutma seçenekleri sunuyor.

Apartman tarzı yaşam biçiminde en çok kullanılan çamaşır asma aleti, kanatlı çamaşırlıklar. Ancak odanın ya da koridorun tamamını kaplaması, dengesiz ve her an devrilmeye hazır oluşu, kullanmadığınız zamanda uygun bir yer bulma sorunu başta gelen dezavantajları.

ALSU firması ürettiği katlanır çamaşırlıklarıyla artık çamaşırlarınızı mekânın uygun bir köşesinde kurutacak ve mekânın geri kalan kısmını özgürce kullanabileceksiniz. 

ALSU Katlanır çamaşırlıklarını nereye yerleştire bilirim?

Firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre çamaşırlıkların “sabit montajı” yapıldığı gibi portatif olarak “asarak” ta kullanılabiliyor. Böylelikle evinizdeki her müsait alandan yararlanabiliyorsunuz.

Çamaşırlıklar paslanmaz metal malzemeden yapılmış. Hem evin içinde hem de evin dışında açık havada kullanmak mümkün. Paslanmıyor. Çok sağlam. Dekoratif ve katlanır olması nedeniyle yer kaplamıyor.

Kullanacağınız yerin fiziki ölçülerine göre özel ebatta sipariş edebiliyorsunuz. Böylece yerden maksimum istifade sağlanıyor.

Yetkililer “ Duvara montajı tipler katlandığında duvardan yüksekliği sadece 3 cm. olduğundan adeta bir tablo çerçevesi gibi duruyor. Dilerseniz duvara size özel bir resim yerleştiriyor ve çamaşırlığı bir dekorasyon malzemesi olarak kullanabiliyorsunuz” diyorlar.

Eskiden apartmanların genelde ortak baktıkları arka bahçeleri vardı.  Herkes arka balkonundan çamaşırlarını sarkıtarak kuruturdu. Günümüzde “site” yaşantısına geçildiğinden artık bir bloğun arkası diğer bloğun önü oluyor. Yani çamaşırların dışa doğru sarkıtılarak asılması hoş karşılanmıyor.

Piyasadaki balkon çamaşırlıklarının hepsi dışa doğru montajlı yapılmış şekilde. ALSU çamaşırlıklarına katlanabilme özelliğini verdiğinden içe doğru montajı yapılıyor. Çamaşır asmadığınızda katlıyorsunuz ve bütün balkon size kalıyor.

Yetkililer “ister küpeşte borusu olsun isterse mermer üstü olsun ALSU çamaşırlıklarının kolayca montajının yapılabildiğini” söylüyorlar.

Evlerde kışın sıkça kullanılan çamaşır kurutma yerleri arasında “radyatör üstleri“ de var. Oysa sıcakta kurutulan çamaşırlar hem katılaşır hem kurutma kalitesi düşük olur.

“Çamaşır hava sirkülasyonu olan yerde kurutulmalıdır” diyor uzmanlar. Çamaşırı kurutan etrafındaki havanın az nemli oluşudur. Sıcaklık ikinci plandadır.

ALSU Radyatör Önü katlanır çamaşırlıkları bu amaca hizmet etmek için üretilmiştir. Radyatörün sağladığı hava akımı içinde çamaşırlar kuruyacak ve hava akımı sayesinde nemli hava mekân içinde dağılacaktır. Kurutucuyu kullanmadığınızda katlamanız kâfidir. Dekoratif olduğundan gözü rahatsız etmez.

Ev içinde çamaşır kurutma yerlerinden birisi de “kapı” üstleridir.

ALSU katlanır çamaşırlıklarını kapı üstlerine kolayca asabilirsiniz. 56*75*3 cm. ebadında olan çamaşırlıklar 40-45 mm. Kalınlığındaki kapılara özel kancası vasıtasıyla asılabiliyor işiniz bittiğinde ise çıkarılarak ve katlanarak bir dahaki kullanıma kadar bir köşede muhafaza ediliyor.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret109280
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33925.3606
Euro6.08656.1109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 12° 7°
Saat
ALSU Elektrikli Aletler

Şirketler Şirketler