• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ekara.alsu
  • https://www.twitter.com/ekaraalsu

Ayağınıza Gelen Konforun "Esiri" Olmayın

Ayağınıza Gelen Konforun Esiri Olmayın!

Üşüme ayakta başlar.

Ayak üşümesini ortadan kaldırmak için mekan sıcaklığını arttırmak çoğu kez istenen sonucu vermez ve fazladan yakıt giderine sebep olur.  Ortam havasının olması gerekenden fazla sıcaklıkta olması da sağlık açısından arzu edilen bir durum değildir.

Günümüzde bu nedenle artık “Ayak Isıtıcıları” kullanılmaya başlanmıştır.

Ayak ısıtıcılarıyla ayak üşümesinin önüne geçilmesi kan dolaşımını etkilemekte ve sonucunda vücut rahatlamaktadır.  

Ayak Isıtıcısı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ayak ısıtıcıları adı üzerinde ayağı ısıtan cihazlardır. Sağlam olmalıdır. Üzerine değişik ayakkabılar ile basılabilir olmalıdır. Yerde olduğundan her an çarpılabilir ve üzerine bir şey düşürülebilir. Çarpmalardan, darbelerden etkilenmemelidir. Islak ayakkabı veya ayak ile basılabilir olmalıdır. Üzerine her zaman su, çay gibi sıvıların dökülme ihtimali olduğundan sudan etkilenmemelidir. Ayrıca yerde bulunan bir cihazın üzerinin örtülmesi de ihtimal dâhilindedir. O nedenle üzerinin örtülmesi de ısıtma sistemine zarar vermemelidir.

           

Ayak Isıtıcılarının Güvenlik Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Ayak ısıtıcıları son derece küçük güçlü ısıtıcılardır. Çektikleri amper 0,2 ila 0,7 arasındadır. Bu nedenle evimizde veya ofisimizdeki 10 ya da 16 amper sigortalarla güvenliği sağlamak zordur. Ayak ısıtıcıları uygun skaladaki sigortalarla donatılmış olmalıdır.

Sıcaklık hiçbir zaman belli bir değerin üzerine çıkmamalıdır. Her bir ısıtıcıda limit termostat olmalıdır. Ayrıca termostatı da güvenli kılmak için “aşırı ısınma koruma” sigortası da olmalıdır.

Ayak ısıtıcısını bulunduğunuz iklime, kullandığınız ayakkabı veya terliğe metabolizmanızın sıcaklık ihtiyacına göre sıcaklığı ayarlanabilir olmalıdır. Kademeli ayarlı ısıtıcılarda ayağınız ya üşür ya da terler.  Oysa kademesiz ayarlı ısıtıcılarda dilediğiniz sıcaklık seviyesine ayarlar, hem konfor hem de ekonomi sağlarsınız.

Ayak Isıtıcısının Ebadı Ne Olmalıdır?

Ayak ısıtıcısının ebadı büyük ölçüde kullanacağınız yerdeki açık alan büyüklüğüne bağlıdır. Ayak ısıtıcısı hem üzerine çıkılabilir hem de oturarak kullanılabilir şekilde olmalıdır. Eğer yukarıda izah ettiğimiz kriterlere uyan bir ayak ısıtıcısı alırsanız ayağınıza gelen konforu doya doya yaşar, aksi halde ayak ısıtıcısının şartlarına uymak zorunda kalacağınızdan onun “esiri” olursunuz! 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret109279
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33925.3606
Euro6.08656.1109
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 12° 7°
Saat
ALSU Elektrikli Aletler

Şirketler Şirketler